Vamos a Calentar El Sol

ISBN: 9500285398
ISBN 13: 9789500285391
By: José Mauro de Vasconcelos

Check Price Now

Genres

Drama Favorites Fiction Novel To Read Young Adult ادبیات آمریکای لاتین دارمشان دارمشون رمان

Reader's Thoughts

Javier Hoffmann

boring book.... i was hoping it to be as emotive as the first one but it is not.

Burcu Yilmaz

siradaki Vasconcelos icin sabirsizlanmaniza sebep olur.

Ozge Sarıalioğlu

it was my childhood book.

Luján

"Vamos a Calentar al Sol"

Céline

Este libro é muito poético. Gostei muito de ler.

Can Kartoglu

Şeker Portakalı'na yakışan güzellikte bir devam kitabı. Hayal gücü doruklarda gezen bir çocuğun yavaş yavaş büyümesini ve bu sürecin düşlerle dolu bir dünyaya olan etkisini anlatıyor Vasconcelos.

amir

I enjoyed that book ,and regreted why I didnt keep my child heros in my mind.

Zohreh Hanifeh

با این کتاب هم کلمه به کلمه لحظه های زه زه ی عزیزم را دنبال کردم...با او در شیطنت ها و شور و شوقش شریک شدم... با او در غم هایش اشک ریختم... قهر کردم... از زندگی دست شستم...و با او دل به زندگی بستم و یاد گرفتم خورشید زندگی ام را خودم روشن کنم.با تمام وجود این کتاب را دوست داشتم... هر چند نه به اندازه ی درخت زیبای من.گوشه ای از نصیحت های قورباغه ی قوروروی زه زه:... می خواهم از خورشید بزرگ تری صحبت کنم. خورشیدی که در قلب ما زاده می شود. خورشید امیدهای ما. خورشیدی که در سینه های خود بیدار می کنیم تا رویاهای خود را نیز بیدار کنیم...زه زه، اصل موضوع این است که کشف کنی زندگی زیبا است و خورشیدی را که در سینه خودمان گرم می کنیم، خدا به ما داده تا به تمام زیبایی ها چیزی اضافه کند.

Kerem Tuzcuoglu

Gunesi Uyandiralim

Elnaz Akbarzade

ادامه داستان "درخت زیبای من" اما نمیدونم چرا به نتونست جذبم کنه

Isil

http://okudumdanoldu.blogspot.be/2011...Canım Zeze büyüdü ergen oldu. O güzel kalbi beyni hala büyük insanların o duygusuzluğundan, umutsuzluğundan uzak. Bu sefer yüreğindeki cururu kurbağası Adam ve tatlı hayali babası Maurice var. Bir önceki kitaptaki ailesinden alınmış ve başka zengin bir aileye verilmiş Zeze. Okulundakiş rahiplerden Fayolle ile çok iyi anlaşıyor. İçindeki güneşi uyandırıp ölmek isteğinden uzaklaşıyor. Aslında sayfalarca yazılır bu kitap üzerine de. Nasıl bir hata yapmışım ben şimdiye kadar bunları okumamakla. Daha doğrusu tekrar okumamakla çünkü "gerizekalı olduğum" fikri hala sabit. O zamanlar hiçbir şey anlamamışız. Denizim de şimdi okuyor ama zorla okudu hatta bitirmedi bile bu iki kitabı. Biraz büyüyünce.. Küçük Prens ayarında diyorum çünkü çocukluk-büyüklük kargaşaları benzer ve çocukların dünyasının hayal gücünün aslında "üstün insan" olduğu konusunda hemfikirler. Bundan sonra 3 başucu kitabım var...

Nihan Sipahioglu

günesi uyandiralim

Fatih Talu

Küçük Zeze delikanlı Zeze olmuş. Ama yüreği yine pırıl pırıl... Kaldı şimdi serinin üçüncü ve son kitabı: Delifişek

Gloria

Mi planta de naranja lima was much better.

Ali

این کتاب ادامه کتاب درخت زیبی من هستش، و به نظر من کمی از اون ضعیف تره ولی حتما بهتون توصیه می کنم که بخونیدش، راستی من از کسی شنیدم که این کتاب قسمت سومی هم داره. کسی در این باره جیزی میدونه؟ اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.

Share your thoughts

Your email address will not be published. Required fields are marked *